Pomożemy Ci podczas całego procesu i zajmiemy się wszystkimi formalnościami – od zgłoszenia, wyceny i rozliczenia szkody, aż po naprawę samochodu.
• W razie szkody kontaktujemy się z Twoim ubezpieczycielem.
• Zajmujemy się całym procesem związanym z formalnościami.
• Dbamy, żeby ewentualne kwestie sporne zostały rozwiązane na Twoją korzyść.
Zanim zaakceptujesz kwotę odszkodowania zaproponowaną przez firmę ubezpieczeniową, bezpłatnie sprawdź u nas kosztorys i zakres napraw, na podstawie którego poznasz realną wartość Twojej szkody oraz kwotę, za którą naprawisz swój samochód.
• Do naprawy używamy wyłącznie oryginalnych części i podzespołów.
• Wykorzystujemy tylko materiały i lakiery marek premium certyfikowanych dostawców. • Oddajemy Ci sprawne i bezpieczne auto.
• Na nasze naprawy udzielamy gwarancji.
O kolizji mówimy, gdy nie ucierpiał żaden z uczestników ruchu drogowego, a zdarzenie pociąga za sobą wyłącznie straty materialne, np. uszkodzenie pojazdów, latarni czy nawierzchni drogowej.
Przypominamy, o czym powinieneś pamiętać w razie stłuczki, by wszystko przebiegło sprawnie oraz byś nie miał problemu z otrzymaniem odszkodowania.
Trudne warunki na drodze, chwila nieuwagi jednego z uczestników ruchu drogowego czy też poruszanie się niesprawnym pojazdem. To tylko przykłady przyczyn zdarzeń drogowych, które mogą przytrafić się nawet najlepszym kierowcom.
Sprawdź, czy nic nie stało się pasażerom w Twoim samochodzie oraz osobom z drugiego auta, które uczestniczyło w kolizji. Upewnij się, że nie ucierpiał inny uczestnik ruchu drogowego, np. przechodzień lub rowerzysta.
Załóż kamizelkę odblaskową - muszą mieć ją wszyscy, którzy poruszają się po miejscu kolizji.
Włącz światła awaryjne w samochodzie oraz postaw trójkąt ostrzegawczy. W terenie zabudowanym trójkąt ustawiamy 1 m za pojazdem, natomiast w terenie niezabudowanym: 30-50 m.
Jeżeli na drodze pozostały uszkodzone części pojazdu lub inne niebezpieczne elementy stłuczki, postaraj się przenieść je na pobocze, żeby nie utrudniały ruchu na drodze.
Źle zabezpieczone miejsce kolizji może doprowadzić do jeszcze poważniejszych stłuczek lub wypadków oraz jest karane mandatem.
Jeżeli mamy do czynienia z kolizją drogową, to nie musimy wzywać policji. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz uniknąć mandatów i punktów karnych.
Są jednak sytuacje, kiedy obecność służb mundurowych może okazać się niezbędna, m.in.:
Sfotografuj uszkodzenia swojego pojazdu, ale również drugi samochód oraz okolicę, w której doszło do kolizji drogowej. Zadbaj o jak najwyższą jakość zdjęć, żeby były wyraźne. Fotografie powinny umożliwić jednoznaczną identyfikację aut, które brały udział w stłuczce oraz czasu i miejsca zdarzenia.
Zdjęcia będą pomocnym uzupełnieniem dokumentacji, kiedy będziesz starać się o wypłatę odszkodowania. Pozwolą ubezpieczycielowi przeanalizować wszystkie okoliczności kolizji oraz wydać opinię.
Powinieneś niezwłocznie usunąć auto z miejsca kolizji, żeby nie tamować ruchu oraz nie powodować zagrożenia. Jeżeli samochód jest w miarę sprawny, to przestaw go na pobocze lub w inne miejsce, gdzie nie będzie utrudniał ruchu innym pojazdom.
W przypadku, gdy Twoje auto jest poważnie uszkodzone, spróbuj zepchnąć je z drogi, a jeżeli nie będzie to możliwe, odpowiednio zabezpiecz miejsce kolizji.
Jeżeli samochód pozostaje na drodze, nikt z pasażerów nie może pozostawać w środku.
Formularz oświadczenia warto mieć w samochodzie. Możesz go pobrać z naszej strony, wydrukować i mieć zawsze w schowku auta.
Wypełnienie formularza w dwóch egzemplarzach i podpisanie przez obydwu kierowców, którzy brali udział w stłuczce, jest niezbędne, jeżeli chcesz usunąć szkody na koszt ubezpieczyciela. Podaj w nim jak najwięcej szczegółowych informacji i sprawdź poprawność danych, które podał drugi kierowca.
Jeżeli nie masz ze sobą druku formularza, możesz spisać oświadczenie na zwykłej kartce. Pamiętaj, żeby zawrzeć w nim najważniejsze dane, takie jak:
Skontaktujemy się z Twoim ubezpieczycielem, dopełnimy wszelkich formalności i pomożemy Ci sprawnie przejść przez cały proces.