ŠKODA. WSZYSTKO, CO WAŻNE

Poznaj nasze systemy bezpieczeństwa i komfortu. Zapisz się na jazdę próbną


ASYSTENT PARKOWANIA I ASYSTENT MANEWROWANIA

 Asystent parkowania pomaga kierowcy zaparkować auto równolegle lub prostopadle w odpowiednich miejscach. System przejmuje tylko wykonywanie ruchów kierownicą. Kierowca odpowiada za przyspieszenie i zatrzymanie oraz zmianę biegów. Asystent manewrowania pomaga w uniknięciu sytuacji takich jak stłuczki, wgniecenia i otarcia karoserii podczas manewrowania na parkingach.

FRONT ASSIST

 System służy do monitorowania odległości od samochodu jadącego z przodu. Poza tym automatycznie hamuje oraz ostrzega kierowcę o możliwości kolizji, a jeśli kolizja jest nieunikniona – minimalizuje jej skutki poprzez hamowanie. System działa w pełnym zakresie prędkości z wyjątkiem bardzo niskich (podczas jazdy w korkach).

PEDESTRIAN MONITOR - SYSTEM OCHRONY PIESZYCH

Celem tego systemu jest nadzorowanie ruchu pieszych przed samochodem i zapobieganie kolizjom z nimi.

ADAPTACYJNE ZAWIESZENIE

Zawieszenie adaptacyjne DCC (Dynamic Chassis Control) wraz z wyborem profilu jazdy (Driving Mode Select) umożliwia dopasowanie wybranych parametrów samochodu do potrzeb i upodobań kierowcy.

ŁĄCZNOŚĆ

Usługi ŠKODA Connect udostępniają Klientom cyfrowy świat na wyciągnięcie ręki, co czyni podróż ŠKODĄ jeszcze bardziej komfortową i bezpieczną.

MONITOROWANIE MARTWEGO POLA

Funkcja monitorowania martwego pola to dwa radary ukryte w tylnym zderzaku, które monitorują obszar za samochodem i ostrzegają kierowcę o pojazdach znajdujących się w martwym polu widzenia poprzez zapalenie się diody LED w lusterku zewnętrznym.

INTELIGENTNE OŚWIETLENIE

System ten pozwala lepiej dostrzec otoczenie, nawierzchnię i ewentualne przeszkody.

TRYB OFFROAD

Tryb offroad obejmuje funkcje, które pomagają pokonać trudno przejezdne odcinki podczas jazdy po nieutwardzonej drodze. Aktywacja trybu offroad nie powoduje jednak, że samochód staje się prawdziwym pojazdem terenowym.

Systemy działają w granicach możliwości technologicznych, dlatego nadal niezbędne jest zachowanie ostrożności przez kierowcę.

Poznaj nasze systemy bezpieczeństwa i komfortu. Zapisz się na jazdę próbną